Zamów nasze usługi

789 789 122

Profesjonalne pranie wykładziny i dywanów w Gdańsku, Sopocie i Gdyni

Gwarancja rezultatu

Za usługę prania tapicerki płaci tylko zadowolony klient

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług prania ekstrakcyjnego dywanów i wykładzin, ponieważ jest to skuteczna metoda usuwania większości zabrudzeń. Jednakże, nie każdy dywan nadaje się do prania na mokro na miejscu. Wiele dywanów wykonanych jest z materiałów, które nie można prać na mokro lub wymagają specjalistycznego suszenia po wypraniu. W takim przypadku najlepiej oddać dywan do profesjonalnej pralni dywanów.

Nasza firma specjalizuje się w praniu dywanów syntetycznych z krótkim runem na miejscu, ponieważ tylko takie dywany można bezpiecznie wyprać i szybko wysuszyć. Jeśli chodzi o wykładziny gumowe, to zazwyczaj nadają się one do prania na mokro na miejscu w mieszkaniu.

Zapewniamy naszych klientów, że nasza metoda prania dywanów jest bezpieczna i skuteczna w usuwaniu większości zabrudzeń. Jednocześnie zwracamy uwagę, że niektóre plamy mogą być trudne do usunięcia i wymagają użycia specjalistycznych środków.

Pranie ekstrakcyjne dywanów w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Etapy prania:

Prawidłowo wykonane pranie dywanów metodą na mokro składa się z kilku etapów, które zapewniają skuteczne usunięcie większości zabrudzeń.

Pierwszym krokiem jest rozpylenie preparatu (tzw. presprey) na powierzchnię dywanu, który rozpuszcza zabrudzenia i oddziela je od runa dywanu. W przypadku, gdy runo dywanu na to pozwala, kolejnym krokiem jest szorowanie, co umożliwia dokładne oddzielenie zabrudzeń od runa.

Następnie przystępuje się do prania zasadniczego, wykorzystując specjalną maszynę ekstrakcyjną Karcher, która pod ciśnieniem wypłukuje rozpuszczone zabrudzenia oraz środek chemiczny.

Kolejnym etapem jest płukanie czystą wodą lub neutralizatorem pH, co pozwala na usunięcie pozostałości środka chemicznego. Po zakończeniu procesu prania dywan jest wilgotny przez około 10-15 godzin.

Pranie wykładzin w mieszkaniu wymaga podobnych etapów, jednak nie każda wykładzina nadaje się do prania na mokro na miejscu. Wykładziny gumowe można bezpiecznie prać na miejscu.

W przypadku prania dywanów i wykładzin w mieszkaniu, nasza firma oferuje cenę 17 zł za metr kwadratowy. W przypadku złożenia zamówienia przez formularz internetowy, udzielamy 10% rabatu na całą usługę.

Pranie wykładziny i dywanów w Gdańsku, Sopocie, Gdyni Fenixclean 20

Gwarantujemy, że po naszym praniu dywanów i wykładziny będziecie Państwo w 100% zadowoleni z rezultatu.

Proponujemy Państwu profesjonalne usługi prania dywanów i wykładzin. Nasza firma zapewnia skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, kurzu, roztoczy i bakterii. Większość plam zostanie skutecznie usunięta, jednakże zdarzają się trudne do usunięcia plamy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w praniu dywanów i wykładzin, oferujemy Gwarancję Zadowolenia naszym klientom: jeśli jakość usługi nie spełni Państwa oczekiwań, zwrócimy nawet do 100% kosztów usługi.

Zapewniamy dostępność terminów już na kolejny dzień dla większości naszych usług. Nasze ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu do innych firm oferujących podobne usługi.

Cennik prania wykładzin i dywanów w mieszkaniu

Minimalna kwota zamówienia 100zł. Dojazd na terenie Gdańsku, Sopotu i Gdyni bezpłatny

Usługa

Cena za jednostkę

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Gdańsku, Sopocie, Gdyni Pranie Wykladziny Dywanow 2

Odplamianie dywanów i wykładziny oraz usuwanie zapachów **

w cenie

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Gdańsku, Sopocie, Gdyni Pranie Wykladziny Dywanow 1

Pranie dywanu sztucznego płaskiego, za m²

17 / 15* zł

Cennik prania tapicerki meblowej, materacy, wykładzin i dywanów w Gdańsku, Sopocie, Gdyni Pranie Wykladziny Dywanow

Pranie wykładziny w mieszkaniu, za m²

17 / 15* zł

W przypadku wielu dywanów nie zalecamy stosowania metody prania ekstrakcyjnego. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze metody prania, musimy dokładnie zbadać warunki i rodzaj dywanu. Możemy poprosić o przesłanie zdjęcia lub odwiedzić Państwa w mieszkaniu, aby określić najlepszą metodę prania Państwa dywanu.

* Ceny ze zniżką przy zamówieniu online

** Ceny są cenami brutto.

*** Nie gwarantujemy, że usuniemy wszystkie plamy (mogą nie zejść plany z krwi, tłuste plamy, klej). Nie gwarantujemy, że znikną wszystkie nieprzyjemne zapachy (źródło zapachu może być głęboko w gąbce). Więcej o plamach i zapachach. 

Opinie naszych klientów

1156 pięciogwiazdkowych opinii na mapach Google
Biały Słoń – profesjonalne pranie tapicerki meblowej, materacy, wykładziny i dywanów w Gdańsku, Sopocie, Gdyni Google Reviews
5.0 | 1156 pozytywnych opinii

Skorzystałam z usług firmy Biały Słoń w zakresie prania mocno zabrudzonej sofy. Usługa została wykonana z należytą starannością, bardzo dokładnie, pełen profesjonalizm! Dostosowują godzinę wykonywania swoich usług do potrzeb klienta. Będę korzystała z oferty firmy, serdecznie polecam!

Kasia Lisowska

Czyszczenie tapicerki przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Na pewno skorzystam z usług tej firmy ponownie.

Martyna Jasińska

Profesjonalna firma. Pan piorący tapicerkę był bardzo punktualny, kulturalny, jestem bardzo zadowolony z usługi.

Matt Jediknight

Realizacja i terminowość, zgodnie z ustaleniami, pełen profesjonalizm. Wykładzina i narożnik po czyszczeniu jak nowe. Polecam i na pewno sam będę korzystał w miarę potrzeb!

Grzegorz Fudala

Bardzo polecam tę firrmę. Szybko, dokładnie i profesjonalnie, efekt widać gołym okiem. Polecam!

Ewa Sutryk

Jasnobeżowa sofa po czyszczeniu wygląda prawie jak nowa. Tak samo fotel i krzesła. Nie spodziewałem, że plamy tak skutecznie da się usunąć. Cena przystępna, termin realizacji krótki, szybki kontakt i jakość wysoka. Polecam 🙂

Jarosław Howdun

Bardzo profesjonalnie i szybko wykonana usługa. Kanapa wygląda niemalże jak nowa 🙂 Doskonały kontakt z firmą, sympatyczna obsługa. Pracę wykonał Pan Aleksiej. Będę polecać!

Wiktoria Wargocka

Bardzo polecam firmę! Usługi profesjonalne, kanapa wygląda i pachnie jak nowa. Cały proces czyszczenia odbył się punktualnie i szybko, usunięto problematyczne zabrudzenia. Na pewno skorzystamy ponownie.

Marta Cieśla

Jakich dywanów nie pierzemy?

Pranie metodą ekstrakcyjną nie jest odpowiednie dla niektórych materiałów, ponieważ mogą one ulec zniszczeniu.

 • Nie pierzemy dywanów orientalnych, ponieważ barwniki tych dywanów nie są trwałe.
 • Nie pierzemy również grubych wełniany dywanów oraz dywanów z cienkim długim włosiem, ponieważ nasiąkają wodą i schną bardzo długo.
 • Nie pierzemy dywanów z wiskozy, ponieważ takie dywany nie można prać na mokro.

Rekomendujemy, aby dywany z materiałów nietypowych, takich jak trawa morska, koński włos, łuska gryczana itp., zostały oddane do specjalistycznej pralni dywanów. Jednakże, każdy rodzaj wykładziny dywanowej może być skutecznie wyczyszczony za pomocą metody ekstrakcyjnej.

Pranie wykładziny i dywanów w Gdańsku, Sopocie, Gdyni Pranie Wykladziny I Dywanow 5

Gdzie pierzemy?

Pierzemy w Gdańsku, Sopocie i Gdyni i okolicach (do 20 km poza granicami Gdańsku, Sopotu, Gdyni). Dojazd na terenie na terenie Gdańsku, Sopotu i Gdyni jest bezpłatny. Dojazd poza granicami Gdańsku, Sopotu i Gdyni kosztuje 20-40 zł.

Pranie wykładziny i dywanów w Gdańsku, Sopocie, Gdyni Pranie Wykladzin I Dywanow

Dlaczego warto zlecić pranie wykładziny firmie Biały Słoń?

Firma Biały Słoń to ceniona spółka specjalizująca się w profesjonalnym praniu ekstrakcyjnym od 2012 roku. W czasie tych lat dostarczyliśmy skuteczne rozwiązania czyszczące ponad 8000 klientom, w tym zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom. Nasze wartości koncentrują się wokół zadowolenia klientów, dlatego każde zamówienie podlega Gwarancji Zadowolenia.

Atuty firmy Biały Słoń to:

 • szybki termin realizacji prania (przyjedziemy jutro lub w ciągu 1-2 dni),
 • konkurencyjne ceny,
 • sprzęt i środki firmy Karcher,
 • łatwy i przyjemny kontakt z biurem,
 • zlecenie będzie realizować doświadczona ekipa,
 • bezpłatny dojazd na terenie Gdańsku, Sopotu i Gdyni,
 • wygodne formy płatności (gotówka, przelew).

Gwarancja jakości Białego Słonia

Często zadawane pytania o praniu dywanów i wykładziny w Gdańsku, Sopocie i Gdyni

Dla dywanów wykonanych z wiskozy, zalecamy pranie na sucho z użyciem odpowiednich środków chemicznych. Dywany wełniane wymagają specjalnego podejścia, a pranie na miejscu może prowadzić do uszkodzenia materiału. Zalecamy oddanie takich dywanów do specjalistycznej pralni dywanów, aby uniknąć uszkodzeń oraz długiego okresu schnięcia. Warto również podkreślić, że choć firma usługowa Biały Słoń specjalizuje się w praniu tapicerki meblowej, to również oferujemy profesjonalne pranie dywanów metodą ekstrakcyjną dla większości rodzajów dywanów.

Podczas prania dywanów, zawsze podkładamy folię pod dywan, aby zapobiec przenikaniu wilgoci na podłogę. Folia ta pozostaje pod dywanem aż do całkowitego wyschnięcia, po czym należy ją usunąć. Dzięki zastosowaniu tej metody, można uniknąć uszkodzenia podłogi lub pojawienia się nieprzyjemnego zapachu.

Działając zgodnie z naszym doświadczeniem i stosując odpowiednie środki chemiczne, zwykle udaje nam się skutecznie usunąć większość zabrudzeń z dywanów. Należy jednak pamiętać, że niektóre plamy, zwłaszcza te powstałe w wyniku stosowania silnych barwników, farb, klejów lub innych trudnych do usunięcia substancji, mogą okazać się bardzo trudne do usunięcia. W takim przypadku nie możemy zagwarantować całkowitego usunięcia plamy, a jedynie zminimalizowanie jej widoczności.

Z uwagi na gęsty runo, zalecamy oddać dywan do specjalistycznej pralni dywanów. Pranie na miejscu może prowadzić do uszkodzenia dywanu i znacznie dłuższego czasu schnięcia. Nasza firma specjalizuje się w praniu dywanów syntetycznych z krótkim runem, które można bezpiecznie prać na miejscu w mieszkaniu.

Profesjonalne pranie wykładziny i dywanów w Gdańsku, Sopocie i Gdyni

Zadzwoń i zamów

  Wybierz usługi prania